Z2050QPT-F+CQKB24-SR-RL
ZoneTight™ (PIQCV), 1/2″, 2-way, 4.3|Valve Actuator, Electronic fail-safe, AC/DC 24 V, DC 2…10 V, Normally Closed, Fail-safe position Open
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Valve size | 0.5" [15] |
| Brand | Belimo |
| Flow range | 0.088…10.6 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Electronic fail-safe |
| Control type | Modulating |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| Voltage | AC/DC 24 V |