
B6400S-186+GKRX24-MFT
$2,376.00
List Price: $4,866.00
Characterized Control Valve (CCV), 4″, 2-way, ANSI Class 125, Cv 186 |Configurable
Valve Actuator, Electronic fail-safe, AC/DC 24 V, DC 2…10 V
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Brand | Belimo |
| Valve size | 4" [100] |
| Cv Range | 48…197 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Electronic fail-safe |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| ANSI Class | 125 |
| Voltage | AC/DC 24 V |
Members receive free shipping on all Belimo componentsAll Belimo components qualify for free shipping for our BAC Members. Membership is completely free - start your application today and begin saving!
We honor all manufacturer warranties. Shop with confidence!As the #1 Belimo distributor, we honor all Belimo warranties, along with warranties from all our manufacturers. Call our team of experts with any warranty questions at 866-335-0047.
Unlock free shipping & savings on all orders! Join for Free
Need Help? Call 1-866-335-0047
Monday-Friday 6:00am – 4:00pm EST
- Suitable valves
- B6400S-186
- Suitable actuators
- GKRX24-MFT
Datasheet Download: Datasheet
Installation instructions Download: Installation instructions
