B321+LRX24-MFT95
Please give us a call for pricing and ordering information: (888) 423-2525.
Characterized Control Valve (CCV), 3/4″, 3-way, Cv 24 |Configurable
Valve Actuator, Non fail-safe, AC/DC 24 V, 0…135 Ω
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Valve size | 0.75" [20] |
| Brand | Belimo |
| Cv Range | 17…47 |
| Pattern | 3-way Mixing/Diverting |
| Actuator Type | Non fail-safe |
| Control type | Modulating |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| Voltage | AC/DC 24 V |