B307+LRX24-MFT
Characterized Control Valve (CCV), 1/2″, 3-way, Cv 0.3 |Configurable
Valve Actuator, Non fail-safe, AC/DC 24 V, DC 2…10 V
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Valve size | 0.5" [15] |
| Brand | Belimo |
| Cv Range | 0.28…1.2 |
| Pattern | 3-way Mixing/Diverting |
| Actuator Type | Non fail-safe |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| Voltage | AC/DC 24 V |