B278+AFRX24-MFT
Characterized Control Valve (CCV), 3″, 2-way, Cv 130 |Configurable
Valve Actuator, Spring return, AC/DC 24 V, DC 2…10 V
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Valve size | 3" [80] |
| Brand | Belimo |
| Cv Range | 48…197 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Spring return |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| Voltage | AC/DC 24 V |