B263+ARX24-SR-T N4
Characterized Control Valve (CCV), 2 1/2″, 2-way, Cv 110 |Configurable
Valve Actuator, Non fail-safe, AC/DC 24 V, DC 2…10 V, NEMA 4X, terminals
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Valve size | 2.5" [65] |
| Brand | Belimo |
| Cv Range | 48…197 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Non fail-safe |
| Control type | Modulating |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| Voltage | AC/DC 24 V |