B217+TFRX24-MFT
Characterized Control Valve (CCV), 3/4″, 2-way, Cv 4.7 |Configurable
Valve Actuator, Spring return, AC/DC 24 V, 2…10 V
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Valve size | 0.75" [20] |
| Brand | Belimo |
| Cv Range | 3.6…7.5 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Spring return |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| Voltage | AC/DC 24 V |