B211+TFRB24-SR-S
Characterized Control Valve (CCV), 1/2″, 2-way, Cv 1.9 |Configurable
Valve Actuator, Spring return, AC/DC 24 V, 2…10 V, 1 x SPDT
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Brand | Belimo |
| Valve size | 0.5" [15] |
| Cv Range | 1.21…3.5 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Spring return |
| Control type | Modulating |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| Auxiliary Switch | 1 SPDT |
| Voltage | AC/DC 24 V |