B207+LRX24-MFT95
Please give us a call for pricing and ordering information: (888) 423-2525.
Characterized Control Valve (CCV), 1/2″, 2-way, Cv 0.3 |Configurable
Valve Actuator, Non fail-safe, AC/DC 24 V, 0…135 Ω
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Valve size | 0.5" [15] |
| Brand | Belimo |
| Cv Range | 0.28…1.2 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Non fail-safe |
| Control type | Modulating |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| Voltage | AC/DC 24 V |