B232VS+AFX24-MFT-S-X1
Ball Valve (VS), 1 1/4″, 2-way, Cv 48 |Configurable
Valve Actuator, Spring return, AC/DC 24 V, DC 2…10 V, 2 x SPDT
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Brand | Belimo |
| Valve size | 1.25" [32] |
| Cv Range | 48…197 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Spring return |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled or hot water, up to 60% glycol, steam |
| Auxiliary Switch | 2 SPDT |
| Voltage | AC/DC 24 V |