G765+AVKB24-MFT
Globe Valve (H), 2 1/2″, 3-way, ANSI Class 125, Cv 68 |Valve Actuator, Electronic fail-safe, AC/DC 24 V, DC 2…10 V
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Brand | Belimo |
| Valve size | 2.5" [65] |
| Cv Range | 48…197 |
| Pattern | 3-way Mixing |
| Actuator Type | Electronic fail-safe |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| ANSI Class | 125 |
| Voltage | AC/DC 24 V |
Unlock free shipping & savings on all orders! Join for Free
Need Help? Call 1-866-335-0047
Monday-Friday 6:00am – 4:00pm EST
- Suitable valves
- G765
- Suitable actuators
- AVKB24-MFT
- Close-Off Pressure
- 71 psi