G7100S+EVX24-MFT
Globe Valve (H), 4″, 3-way, ANSI Class 125, Cv 190 |Valve Actuator, Non fail-safe, AC/DC 24 V, DC 2…10 V
| Weight | 140 lbs |
|---|---|
| Brand | Belimo |
| Valve size | 4" [100] |
| Cv Range | 48…197 |
| Pattern | 3-way Mixing |
| Actuator Type | Non fail-safe |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| ANSI Class | 125 |
| Voltage | AC/DC 24 V |
Unlock free shipping & savings on all orders! Join for Free
Need Help? Call 1-866-335-0047
Monday-Friday 6:00am – 4:00pm EST
- Suitable valves
- G7100S
- Suitable actuators
- EVX24-MFT
- Close-Off Pressure
- 33 psi