G680CS+AFX24-MFT95-X1
Globe Valve (H), 3″, 2-way, ANSI Class 125, Cv 90 |Configurable
Valve Actuator, Spring return, AC/DC 24 V, 0…135 Ω
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Brand | Belimo |
| Valve size | 3" [80] |
| Cv Range | 48…197 |
| Pattern | 2-way |
| Actuator Type | Spring return |
| Control type | Modulating |
| Fluid | chilled or hot water, up to 60% glycol, steam |
| ANSI Class | 125 |
| Voltage | AC/DC 24 V |
Unlock free shipping & savings on all orders! Join for Free
Need Help? Call 1-866-335-0047
Monday-Friday 6:00am – 4:00pm EST
- Suitable valves
- G680CS
- Suitable actuators
- AFX24-MFT95-X1
- Close-Off Pressure
- 125 psi