
G320B-K+NFX24-MFT-X1
$1,206.90
List Price: $2,449.00
Globe Valve (H), 3/4″, 3-way, ANSI Class 250, Cv 6.75 |Configurable
Valve Actuator, Spring return, AC/DC 24 V, DC 2…10 V
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Brand | Belimo |
| Valve size | 0.75" [20] |
| Cv Range | 3.6…7.5 |
| Pattern | 3-way Mixing/Diverting |
| Actuator Type | Spring return |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| ANSI Class | 250 |
| Voltage | AC/DC 24 V |
Members receive free shipping on all Belimo componentsAll Belimo components qualify for free shipping for our BAC Members. Membership is completely free - start your application today and begin saving!
We honor all manufacturer warranties. Shop with confidence!As the #1 Belimo distributor, we honor all Belimo warranties, along with warranties from all our manufacturers. Call our team of experts with any warranty questions at 866-335-0047.
Unlock free shipping & savings on all orders! Join for Free
Need Help? Call 1-866-335-0047
Monday-Friday 6:00am – 4:00pm EST
- Close-Off Pressure Mixing
- 250 psi
- Close-Off Pressure Diverting
- 101 psi
- Suitable valves
- G320B-K
- Suitable actuators
- NFX24-MFT-X1
- CAD ThomasNetLink
- G320B-K+NFX24-MFT-X1
Datasheet Download: Datasheet
Installation instructions Download: Installation instructions
