G315B-G+SVX24-MFT
Globe Valve (H), 1/2″, 3-way, ANSI Class 250, Cv 2.2 |Valve Actuator, Non fail-safe, AC/DC 24 V, DC 2…10 V
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Brand | Belimo |
| Valve size | 0.5" [15] |
| Cv Range | 1.21…3.5 |
| Pattern | 3-way Mixing/Diverting |
| Actuator Type | Non fail-safe |
| Control type | MFT/Programmable |
| Fluid | chilled, hot water, up to 60% glycol |
| ANSI Class | 250 |
| Voltage | AC/DC 24 V |
Unlock free shipping & savings on all orders! Join for Free
Need Help? Call 1-866-335-0047
Monday-Friday 6:00am – 4:00pm EST
- Close-Off Pressure Mixing
- 250 psi
- Close-Off Pressure Diverting
- 250 psi